Synchronous Playback به چه معناست؟

از ابتدای ورود دوربین های مداربسته به بازار تا کنون فناوری های متعددی به آن ها اضافه گشته است. تمامی این قابلیت ها با هدف ایجاد راحتی و در اختیار گذاشتن ویژگی های عملکردی بیشتر برای کاربران ابداع شده اند. قابلیت Synchronous Playback  یا بازپخش همزمان یکی از آپشن های موجود در دستگاه های ضبط NVR و DVR است که به صورت کلی به قابلیت دستگاه در پخش تصاویر همزمان اشاره دارد، بواسطه این قابلیت می توان چندین تصویر را به صورت همزمان مشاهده نمود.

دستگاه های ضبط سیستم های مداربسته دارای قدرت پردازش محدودی هستند. به همین دلیل دستگاه ابتدا می بایست تصاویر را به صورت جداگانه تجزیه و تحلیل نموده و پس از پردازش آنها را نمایش دهد. در نتیجه تعداد تصاویری که به طور همزمان پخش می شوند و همچنین کیفیت آنها مستقیما به قدرت پردازش دستگاه ضبط وابسته است.

دستگاه های ضبط تا چه تعداد تصویر را به صورت همزمان و با کیفیت خوب نشان می دهند؟

در گذشته تنها تعداد کمی از دستگاه ضبط امکان پخش همزمان تمامی کانال های خود را داشتند. اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی در سیستم های نظارتی این دستگاه ها در حال حاضر  می توانند تا همه کانال های خود را به صورت همزمان پخش کنند. با این حال موضوعی که از اهمیت بیشتری برخوردار است رزولوشن و کیفیت پخش این تصاویر است.  پخش همزمان 4 تصویر با رزولوشن 1080 تنها در تعداد محدودی از دستگاه ها وجود دارد. و چنانچه مایل به استفاده مدوام از این قابلیت می باشید باید به نکات ذکر شده توجه نمائید.

قابلیت Synchronous Playback در برند دوربین مداربسته ورتینا و اسپرادو

طبق بررسی های صورت گرفته می توان گفت که در دوربین مداربسته ورتینا و اسپرادو، تمام دستگاه های 16 کانال و کمتر از آن، قادرند از تمامی کانال های خود برای پخش همزمان استفاده نمایند. لازم به ذکر است که برای آگاهی از نحوه پخش و نحوه استفاده همزمان از تمامی کانال ها در دستگاه های 32 کاناله و یا با تعداد کانال بیشتر می بایست به کاتالوگ دستگاه مراجعه نمود. زیرا دارای اطلاعات کامل تری از رزولوشن بازپخش تصاویر نیز می باشد.