کابل شبکه ورتینا از نوع Cat6 UTP  است و برای اتصال بین تجهیزات مختلف شبکه مانند دوربین مدار بسته ، سوئیچ شبکه ، NVR و … و انتقال اطلاعات مختلف مانند تصویر ، ویدیو ، صوت و … یک انتخاب مناسب است . کمپانی ورتینا به عنوان تولید کننده محصولات مدار بسته ، در کنار تولید دوربین و سایر تجهیزات نظارت تصویر ، کابل شبکه با کیفیت را نیز تولید و روانه بازار کرده است .

جنس مغزی استفاده شده در کابل شبکه Cat6 UTP شرکت ورتینا از نوع مس با درصد خلوص ۹۹٫۹۷درصد می باشد که با حداقل افت سیگنال و مقاومت در برابر نویز می تواند دیتا را با کیفیت مناسب در مسافت های بالاتر انتقال دهد ( ۱۰۰ متر )

کابل شبکه ورتینا، دارای قطر نامی بیرونی (Nominal Outside Diameter ) معادل ۰٫۵۳۰ میلی متر و با تلورانس ±۰٫۰۰۵ می باشد . این کابل از نوع ۴ زوج سیم است و عایق استفاده شده به دور هر رشته سیم درون کابل شبکه ورتینا از جنس پلی اتیلن با چگالی بالا یا HDPE (High-Density PolyEthylene ) ساخته شده است که در تولید بطری های پلاستیکی و لوله های مقاوم در برابر خوردگی کاربرد دارد . این عایق به قطر ۰٫۹۵ میلیمتر با تلورانس ±۰٫۰۳ از بدنه کابل در برابر خوردگی محافظت می کند .

پوشش بیرونی کابل ورتینا از جنس PVC  با رنگ سفید با قطر بیرونی ۵٫۸ میلیمتر و تلورانس ۰٫۴ میلیمتر می باشد . همچنین این کابل دارای Ripcord  می باشد ( Ripcord یک سیم فلزی درون پوشش کابل شبکه است که برش زدن کابل شبکه جهت سوکت زدن را تسهیل می کند)

کابل شبکه ورتینا با متراژ ۳۰۵ متر و تلورانس ۱٫۵ متر درون کارتن و جعبه چوبی برای اجرای پروژه های مختلف در اختیار مشتریان قرار می گیرد .

امپدانس ۱۰۰ اهم با تلورانس ۱۵ اهم برای انتقال اطلاعات بین ۱ تا ۲۵۰ مگا هرتز

تفاوت تاخیر بین دو رشته سیم درون یک غلاف (Delay skew ) کمتر از ۴۵ نانو ثانیه در ۱۰۰ متر که نشان دهنده کیفیت ارسال اطلاعات بدون تاخیر و افت می باشد .

مقاومت dc  کابل ها ورتینا حداکثر ۹٫۳۸ اهم در هر ۱۰۰ متر می باشد  مقاومت dc  با افزایش درجه حرارت افزایش پیدا کرده و باعث افت کیفیت اطلاعات می شود

مقاومت dc  بین دو رشته سیم در هر زوج کابل ورتینا ، حداکثر ۵% تفاوت دارد که اجازه انتقال اطلاعات را بخوبی می دهد .

کابل شبکه Cat6  ورتینا امکان عملکرد مطلوب در گستره دمایی منفی ۲۰ تا مثبت ۷۵ درجه سانتیگراد را دارد.