وب سایت دیدافزار سیستم

شرکت دیدافزار سیستم همواره سعی کرده ارتباط خود را با مشتریان حفظ کرده و شرایطی را مهیا نماید تا مشتریان بتوانند به بهترین نحوه به اطلاعات، آموزش ها و … دسترسی داشته باشند، یکی از این راه ها وب سایت این شرکت می باشد، وب سایت دیدافزار سیستم مزایای فراوانی را برای  مشتریان به همراه دارد که از مهتمرین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تاثیر سایت در اطلاع رسانی:

ورود به  یک سایت مانند داشتن یک کاتالوگ است اما با مزایای فراوان دیگر. یک کاتالوگ می تواند شامل تصاویر و متون باشد اما یک سایت میتواند از تصاویر، متون، فیلم و صوت و یا انیمیشن نیز بهره بگیرد بنابر این امکان اطلاع رسانی جامع با محتوایی جذاب تر را می دهد. برای طراحی، چاپ و انتشار هر نسخه از کاتالوگ نیاز به هزینه و قطع درختان است اما برای  سایت می توانید بینهایت صفحه ایجاد کنید که  هزاران و یا میلیونها کاربر از جاهای مختلف جهان می توانند بارها و بارها از آن ها بازدید کنند.

در دسترس بودن:

سایت با شما و اطلاعات و محصولات یا خدمات فقط یک کلیک فاصله دارد و در تمامی ساعات شبانه روز و روزهای تعطیل نیز فعال است  وب سایت در هر زمان از روز باز است و همواره اطلاعات و محصولات یا خدمات شرکت را در تمامی ساعات شبانه روز و روزهای تعطیل در اختیار کاربران و مشتریان قرار می دهد و آنها اطلاعات مورد نیاز را در مورد شرکت بدست می آورند.

وب سایت به شما این امکان را می دهد که همیشه بروز باشید:

وب سایتِ مانند بروشوری است که قابل تغییر است. به روز کردن اطلاعات، محصولات و سرویس ها در یک سایت بسیار ساده تر و است و به محیط زیست و آسیبی نمیزند و قابل مقایسه با یا تبلیغات کاغذی نیست .

در زمان شما صرفه‌جویی می کند:

اطلاعات دادن به مشتریان شما زمان‌بر است، چه با تلفن باشد چه رو در رو یا به وسیله ی بروشور و حتی ایمیل. داشتن اطلاعات خدمات و سرویس ها بر روی سایت، زمان زیادی را برای شما آزاد می کند.

 کاهش هزینه ها:

شما علاوه بر تلفن ، فکس و آدرس پستی یک راه ارتباطی دیگر نیز با دید افزار دارید . نمایشگاه بین المللی محصولات همیشه برپاست.

جلوگیری از اتلاف زمان:

وب سایت می تواند به سوالات متداول شما پاسخ گوید و آشما  را به خوبی راهنمایی کند و در اتلاف زمانی که صرف تماس  به شرکت  میکنید جلوگیری کند.

 ارائه محصولات:

ارائه محصولات ویژه در سایت به آسانی انجام می شود در صورتیکه دستیابی به شرکت از طریق تلفن، ارسال نامه، یا فاکس ممکن است زمان بر و در عین حال پرهزینه باشد.

ارتباط آسان با شرکت:

اظهار نظر در محیط شبکه اینترنت برای همه آسان تر از گفتگوی تلفنی یا نوشتن نامه است. بنابراین خیلی بیشتر با شرکت  در تماس خواهید بود.

می‌توانیم خدمات بهتری به مشتریان ارائه دهیم:

اینترنت به ما این امکان را می‌دهد تا به سؤالات مشتریان پاسخ دهیم، و به مشکلات مشتریان رسیدگی کنیم. همه‌ی این کارها بدون اتلاف وقت انجام می‌شوند دهید. با این کار، نه تنها در وقت صرفه‌جویی می‌شود  بلکه خدمات بهتری نیز به مشتریان ارائه می‌دهیم.

تمام فاصله‌ها از بین می‌روند:

یکی دیگر از مزایای فروشگاه اینترنتی این است که فاصله‌‌ها را از میان برمی‌دارد. فاصله‌ی مشتریان تا فروشگاه فقط به اندازه‌ی یک کلیک است. از طریق اینترنت شما می‌توانید با ما در تماس باشید،و ما  به سؤالات شما پاسخ می دهیم  و مشکلات‌ شما  را حل می کنیم .

می‌توانید در هر مکانی که دوست دارید با ما در تماس باشید:

دوست ندارید زمستان در هوای سرد یا به خاطر آلودگی هوا از خانه خارج شوید؟ آیا از گرما و رطوبت در شهر کلافه شده‌اید؟  اینترنت شما را از قید‌و‌بند مکان آزاد می‌کند و این امکان را برای‌‌تان فراهم می‌آورد که هر جا راحت هستید با ما در ارتباط باشید

سرعت پاسخ‌دهی شرکت افزایش می‌یابد:

یکی از مزایای فروشگاه اینترنتی این است که به شما اجازه می‌دهد به سفارش‌های خرید، پیشنهادات و دیگر سوالها  به سرعت و در لحظه پاسخ دهیم.. در فروشگاه‌ها یا شرکت‌های سنتی، ثبت سفارش‌ها معمولا از طریق تماس تلفنی انجام می‌گیرد و روند ثبت و پیگیری آن توسط کارمندان انجام می‌شود. بسته به میزان کارهای روزانه‌ی کارکنان، رسیدگی به سفارش ممکن است روزها طول بکشد. اما فروشگاه‌های اینترنتی با داشتن یک اپلیکیشن مناسب به شما این امکان را می‌دهند که نه تنها سفارش‌‌ها، بلکه موجودی انبار، هر چیز دیگری را که لازم دارید، به سرعت چک کنید. پاسخ‌دهی سریع به نیازهای مشتریان، برای ما  رضایت به همراه دارد و برای شما کار اداری کمتر.