قابلیت تشخیص نفوذ غیر مجاز افرادIntrusion Detection در دوربین مداربسته چیست؟

مقدمه :

حریم منازل شخصی و محل کار افراد همواره در معرض خطر نفوذ سارقین قرار داارد و می تواند خسارت های زیادی را به دنبال داشته باشد. زمانی كه به روش‌ های جلوگيری سرقت و ورود غیرمجاز افراد می‌انديشيم، فاكتورهای مهمی ‌وجود دارند از جمله نصب دوربین مدار بسته با این قابلیت می باشد و دوربینهای ورتینا  این قابلیت کار آمد را دارا هستند   .

نکته :

قابلیت intrusion در دوربین مدار بسته یعنی مشخص کردن قسمت معینی از خانه ،محل کار،و …… که وقتی جسمی وارد آن محدوده شد آلارم آن فعال شود (با صدای بوق)

نحوه عملکرد

با فعال نمودن این قابلیت در دوربین مداربسته در صورت ورود فرد یا افراد مختلف به یک منطقه غیر مجاز از پیش تعیین شده دوربین به صورت اتوماتیک آن را تشخیص داده و با به صدا درآوردن آلارم هشدارهای لازم را می دهد.

زمانی که فرد وارد منطقه غیر مجازتعیین شده  می شود دوربین شروع به صدا در آوردن زنگ هشدار می کند . این ویژگی مناسب برای نظارت بر تردد افراد یا سوژه های مختلف از ورودی و یا خروجی ها در مکان های مختلف است. از این رو از این ویژگی می توان برای نظارت بر فنس ها، دیوارها، پارک ها و … در اماکن مختلف که لزوم نظارت بر ورود و خروج  افراد مختلف به محدوده موردنظر وجود دارد استفاده نمود. همچنین می توان از آن در بخش هایی داخلی مانند اتاق هایی که  با محدودیت رفت و آمد افراداست  استفاده نمود.

نحوه فعال نمودن آن در دوربین های ورتینا :

1-ابتدا در قسمت menu  وارد میشوید

2-سپس گزینه camera  را انتخاب نمایید

3- گزینه VCA  را کلیک کرده در آپشن اسمارت Intrusion Detection را فعال کنید

4-دوربینی که میخواهیم این آپشن را در ان فعال کنیم انتخاب میکنیم

5- سپس تیک enable  / Intrusion Detection را فعال کرده و در قسمت پایین روی تصویر live  فضای مورد نظر را کادر بندی می کنیم و کلید apply  را می زنیم