فناوری ویدئو آنالتیک و بازار محصولات نظارتی در سال  2018

در سال ۲۰۱۷ صنعت نظارت و امنیت سالی پربار و درخشان را پشت سر گذاشت. بازار محصولات نظارتی مدرن، به ویژه در بخش­های زیرساختی حساس و نیروگاه­های انتقال نیرو روند رو به رشدی را تجربه کردند که زمینه رشد فناوری­های جدید مانند تصویربردای حرارتی، سیستم­های تحلیل ویدیو مدرن و رادارها را هموارتر کرد. در این مقاله ما به بررسی بازار محصولات نظارت تصویری در سال ۲۰۱۸ می‌پردازیم.

در بازار محصولات رده پایین رقابت شرکتها  قابل توجه بود. از سوی دیگر شرکت­های مطرح  سیستم­های نظارتی مدرن و مقرون به صرفه­ای به بازار معرفی کردند. در سالی که گذشت همچنین شاهد بودیم که برای رسیدن به یک مدل هوش اقتصادی قوی­تر چگونه فناوری نظارت تصویری می­تواند نقشی تعیین کننده و حیاتی داشته باشد. دوربین­های امروزی و سیستم­های نظارت تصویری مدرن به خوبی توانایی ذخیره و مدیریت اطلاعات بر روی شبکه را دارند و دیگر نیازی به سرمایه­گذاری­های کلان برای تامین تجهیزات و زیرساخت­های ذخیره ویدیو نیست. در همین راستا فناوری­هایی نظیر تصویربردای حرارتی، هوش مصنوعی، فشرده­سازی هوشمند و سیستم­های مدرن تحلیل ویدیو چالش­های نظارتی فراوانی را در سال ۲۰۱۷ به خوبی حل کرده­اند.

سیستم­های ویدئو آنالتیک نوظهور در سال ۲۰۱۸

در سال ۲۰۱۸ از فناوری­های ویدئو آنالتیک برای حل بسیاری از چالش­های امنیتی و نظارتی استفاده خواهد شد. این مسایل شامل کاهش میزان خطرپذیری، کاهش هزینه­ها و دسترسی سریع­تر یه ویدیوهای ذخیره شده خواهد بود. فناوری­های ویدئو آنالتیک مانند سیستم­های تحلیل رفتار این امکان را فراهم می­کند که پرسنل نظارتی رفتارهای مشکوک را دقیق­تر تشخیص دهند و و از بروز خطرات احتمالی حتی قبل از وقوع جرم جلوگیری کنند.

همچنین انتظار می­رود در سال ۲۰۱۸ شاهد کاربردهای پیشرفته­تر سیستم­های ویدیو آنالتیک مانند استفاده از هوش مصنوعی، تحلیل بی‌درنگ جهت واکنش‌های پیش‌گیرانه و فناوری یادگیری ماشینی باشیم. این موارد در نهایت استفاده از داده­های آماری را به گستره­ای فراتر از نظارت تا کاربرد آن در تقویت هوش تجاری شرکت­ها افزایش خواهد داد.

افزایش استفاده از هوش مصنوعی

در سال ۲۰۱۸ استفاده از فناوری­ هوش مصنوعی در صنعت نظارت تصویری رشد چشمگیری خواهد داشت. همانطور که تقاضا برای روش­های سرمایه­گذاری مدرن در این صنعت روز به روز در حال افزایش هست، وجود سخت­افزارهایی که قادر به تحلیل داده­های به دست آمده به روشی مدرن باشند ضروری به نظر می­رسد. در این راه شرکت­هایی موفق خواهند بود که سیستم­های نظارت تصویری خود را به گونه­ای طراحی کنند که نه تنها قادر به تشخیص دقیق و به موقع خطر باشند بلکه امکان کنترل و نظارت بر تجهیزات را نیز داشته باشند.

تقاضا برای دوربین‌های حرارتی

در سال ۲۰۱۷ شاهد افزایش چشمگیر محبوبیت دوربین‌های حرارتی بودیم. این فناوری کماکان به عنوان روشی استاندارد برای تجهیزات تصویربرداری حرارتیست. این سری از دوربین­های نظارتی آخرین فناوری­­های تصویربردای حرارتی را حتی برای شرکت­های کوچک که وسعت زیادی ندارد به ارمغان آورده است.

سیستم یکپارچه مدیریت

سیستم­های مدرن مدیریت در بازار محصولات نظارتی از شهرت و محبوبیت فراوانی برخوردارند. این تجهیزات یکپارچه مدیریت ویدیو یک سیستم مدیریتی بسیار پیشرفته است که برای استفاده در هر محیطی مناسب است.

این سیستم در نمایشگاه آی­اس­سی جایزه محصول ویژه سال ۲۰۱۷ را از سوی انجمن صنعت نظارت در بخش سیستم­های مدیریت ویدیو از آن خود کرد که به عنوان یکی از معتبرترین جوایز شناخته می­شود.