انتخاب مناسب دستگاه NVR در هنگام جمع کردن سیستم مداربسته از اهمیت زیادی برخوردار است. در هنگام انتخاب و خرید دستگاه NVR فاکتورهای مختلفی وجود دارند که باید آنها را در نظر بگیرید:

تعداد کانال تصویر و صدا

یکی از فاکتورهای مهم تعداد کانال های صدا و تصویر در دستگاه NVR است. دستگاه NVR نیز مانند DVRها معمولا به صورت 4، 8، 16، 32 و … کاناله تولید می شود. دستگاه های NVR فاقد ورودی صدا هستند. چنانچه به قابلیت ضبط صدا در محل نیاز دارید باید از آن دسته از دوربین هایی که دارای میکروفن داخلی هستند و یا دوربین هایی که امکان نصب میکروفن بر روی آنها وجود دارد، استفاده کنید.

پهنای باند

پهنای باند به معنای حجم اطلاعاتی است که به دستگاه منتقل یا از آن خارج می شود. حجم این اطلاعات ورودی و خروجی دارای محدودیت است. یکی از عواملی که بر مصرف پهنای باند تاثیرگذار است، رزولوشن تصاویر است. هرچه روزولشن تصویر بیشتر باشد بالطبع به پهنای باند بیشتری نیز نیاز خواهند داشت. توصیه ما این است که به دلیل آنکه محاسبه پهنای باند در دستگاه NVR و هر دستگاه دیگری کار دشواری است، بهتر است از کارشناسان نصب در این زمینه راهنمایی بگیرید. (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پهنای باند به مطلب پهنای باند و اهمیت آن در دوربین های مداربسته مراجعه نمائید.)

ظرفیت هارد

دستگاه های NVR طوری طراحی شده اند که هر کدام تعداد مشخصی از هارد دیسک ها را پشتیبانی می کنند. چنانچه نیاز به ضبط طولانی مدت تصاویر دارید باید از هارددیسک‌هایی با ظرفیت بالاتر استفاده کنید. به طور کلی ظرفیت ذخیره سازی تصاویر در دستگاه NVR به 3 عامل زیر بستگی دارد:

    تعداد دوربین ها

    کیفیت دوربین ها

    میزان فضای ذخیره سازی هارد دیسک

قابلیت POE

قابلیت POE امکان تغذیه دوربین های مداربسته از طریق کابل شبکه را فراهم می کند. در صورتی که NVR شما دارای خروجی های POE باشد با اتصال دوربین ها به NVR نه تنها اطلاعات آنها به دستگاه منتقل می شود بلکه امکان تغذیه آنها هم فرآهم می شود. تکنولوژی POE این امکان را به شما می دهد تا دوربین های خود را از طریق کابل شبکه تغذیه کنید و دیگر نیاز به سیم کشی های اضافی برای برق رسانی به دوربین ها نداشته باشید. به همین دلیل POE بودن دستگاه NVR یک مزیت مهم محسوب می گردد که طبعا قیمت بالاتری نیز خواهند داشت.