همه کابل‌های کواکسیال نباید برای نصب دوربین‌های مداربسته استفاده شود. کابل کواکسیال­RG59  استاندارد این صنعت و بهترین انتخاب برای سیستم‌های دوربین مداربسته است، اما همه کابل‌های RG59 برابر نیستند. مطمئن باشید که قبل از خرید مشخصات آن را مطالعه کنید.

 

این چیزی است که شما باید بدانید. اطمینان حاصل کنید که کابل RG59 انتخابی یک هادی مرکزی/ داخلی مسی جامد و 95% نوار قیطانی مسی دارد. به مشخصات ارائه شده در تصویر بالا نگاه کنید. این دو عنصر هایلایت شده‌اند و فلش‌ها قسمت‌هایی از کابل که به آنها اشاره دارند را نشان می‌دهند

کابل RG6 نیز می‌تواند برای دوربین مداربسته استفاده شود. این نیز با یک هادی مرکزی/ داخلی مسی جامد و 95% نوار قیطانی مسی در دسترس است. RG6 می‌تواند در فواصل بیش‌تر از RG59 بدون از دست دادن تصویر اجرا شود، بااین‌حال، RG6 یک کابل ضخیم‌تر و سخت‌تر است که کار با آن راحت نیست(به‌خصوص در اطراف گوشه­ها). درجه‌بندی کابل RG59 برای دوربین‌های مداربسته آنالوگ 700 فوت و RG6 به 1000 فوت می‌رسد. کابل RG59 بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد

آیا می‌توانم از کابل کواکسی CATV برای دوربین مداربسته استفاده کنم؟

مانند دوربین مداربسته، تلویزیون کابلی­(CATV) نیز به طور معمول با استفاده از کابل کواکسی RG59 یا RG6 کابل‌کشی می­شود، بااین‌حال همان نوع RG59 یا RG6 که برای نصب CCTV استفاده می­شود در تلویزیون کابلی­ به کار نمی‌رود. تفاوت این است که هادی مرکزی/ هادی داخلی کابل CATV از فولاد یا فولاد با روکش مس به جای مس ساخته شده است. فولاد مقاومت بسیار بیشتری نسبت به مس خالص دارد که منجر به از دست دادن تصویر در فرکانس پایین می­شود. هزینه­های فولاد کمتر از مس است که کابل­های­CATV را ارزان­تر از کابل­های CCTV می‌سازد.

سیستم‌های CATV قادر به استفاده از کابل با هسته فولادی هستند، چراکه ویدئو تلویزیون کابلی از فرکانس­های ویدئویی بسیار بالاتری نسبت به دوربین‌های مداربسته استفاده می­کند. پوشش مسی کابل روکش‌دار به اندازه کافی ضخیم است، به‌طوری‌که هیچ انرژی با فرکانس رادیویی به هسته فولادی برای ایجاد اتلاف رسوخ نمی‌کند. ویدئوی دوربین مداربسته از فرکانس‌های بسیار پایین‌تر استفاده می‌کند که هنگام استفاده از کابل فولادی یا کابل با روکش فولاد از بین می‌روند.

برای شناسایی RG59 یا RG6 برای CATV، مشخصات محصول را بررسی کنید و به دنبال اصطلاحاتی مانند “فولاد با روکش مس”، “سپر داخلی فویل آلومینیومی”، “سپر نوار قیطانی آلومینیومی” باشید. اینها همه ویژگی‌های کابل CATV هستند و نباید برای دوربین مداربسته استفاده شود.

فن‌آوری‌های دوربین مداربسته HD مانند AHD و دوربین‌های TVI در بسامدهای پایین کار می­کنند-مشابه دوربین مداربسته آنالوگ. شما باید از کابل‌های RG59 یا RG6 دارای هسته مسی جامد و 95% سپر قیطانی شده برای نصب دوربین‌های امنیتی HD استفاده کنید.