پروژه سیستم های حمل و نقل هوشمند، مرکز مدیریت و کنترل ترافیک شهرداری کرج به اجرا درآمد.

 • استارت اجرای طرح سیستم‌های حمل و نقل هوشمند در کرج کی زده شد ؟
  این پروژه در طی دو قرارداد انجام شد که قرارداد اول با موضوع خرید تجهیزات در تیر ماه ۹۴ منعقد شد و قرارداد دوم با موضوع نصب و اجرای تجهیزات در آبان ماه ۹۴ منعقد گردید که با توجه به پروسه صدور مجوزها و تاییدیه های مورد نیاز و تکمیل کورپلان فیبرهای نوری از سوی کارفرما زمان اجرای پروژه طولانی شد .

 

 • چه ضرورتی در پس این اقدام نهفته است ؟
  با توجه به آلودگی‌ها و ترافیک زیاد در محدوده زوج و فرد طرح ترافیک شهر کرج شهرداری برای کنترل ترافیک، جهت رفع آن مصمم به اجرای این پروژه شدیم .

 

 • حمل ونقل هوشمند به چه صورت است ؟ ساز و کار شما چیست ؟
  حمل و نقل هوشمند اجرای چند پروژه در این سطح اجراء نمی‌گردد اما لازمه اجرای حمل و نقل هوشمند است که با توجه به گستردگی آن در این بحث نمی گنجد .

 

 • در خصوص مزایای اجرای این طرح بفرمانید ؟
  از مزایای آن می‌توان گفت که این طرح علاوه بر این که هزینه ای را به شهرداری تحمیل نمی کند بلکه درآمدزایی هم برای شهرداری دارد و همچنین میتوان به کاهش ترافیک،آلودگی هوا، نا امنی و معضلات اجتماعی و مدیریت شهری اشاره کرد و همچنین پیش نیاز اجرای شهر هوشمند و شهر الکترونیک پروژه های ITS می باشد .

 

 • از چه برند (برندهایی) در این طرح استفاده می‌کنید ؟ دلیل انتخاب این برند ها چیست ؟
  در این پروژه از برند ورتینا به دلیل بهره مندی از تکنولوژی روز دنیا و سابقه طولانی و ابداع کننده تکنولوژی استفـــاده شده است که دوربین های پلاک خوان Embedded کمپانی ورتینا علاوه بر کارایی و دقت و عملکرد بالا و ضریب کم خطای سیستم باعث شده خرابی‌های سیستم به حداقل برسد.

 

 • در چه شهرهایی تاکنون این کار انجام شده است و چقدر زمان صرف آن کردید ؟
  اولین پروژه محدوده طرح ترافیک در آسیا توسط شرکت دیدافزار سیستم در کلان شهر تهران در سال ۱۳۸۷ اجراء شد که در پی آن در شهرهای دیگر همچون اصفهان، کرج، قم و… محدوده زوج و فرد طرح ترافیک انجام شد.

 

 • چه تعداد دوربین دراین پروژه استفاده شده است ؟
  تعداد دوربین های پلاک خوان نصب شده در حال حاضر ۶۹ دستگاه می باشد که در آینده نزدیک به دلیل گسترش محدوده طرح و ترافیک تعداد آن افزایش می‌یابد.

 

 • چقدر طول می‌کشد تا این طرح به طور کامل در کرج به اجرادرآید ؟
  این پروژه کاملا اجراء گردیده و علت تاخیر در افتتاح به موقع آن به دلیل تست عملکرد سامانه از سوی پلیس بوده که مقرر گردید با همکاری پلیس راهور از اول بهمن ۹۶ اعمال قانون شود .

 

 • حرف آخر ….
  امیدوارم با دانش و توان داخلی بتوانیم قدمی جهت اجرای شهر هوشمند در تمام کلانشهرهای کشور عزیزمان ایران بگذاریم که علاوه بر کاهش هزینه‌ها و الودگی هوا باعث رونق اقتصادی و افزایش امنیت می‌‌شود .
  لذا همینجا از کلیه شرکت‌های همکار در شهرستان که تمایل دارند در این زمینه با ما همکاری کنند دعوت به همکاری می نمائیم.