در حال حاضر اکثر کاربرانی که از دوربین های مدار بسته استفاده می کنند می توانند تصویر دوربین های خود را در بستر اینترنت مشاهده کنند، اما بسیاری از کاربران این سوال را در ذهن خود دارند که میزان حجم اینترنت مصرفی دوربین مدار بسته آنها چقدر است، در پاسخ باید بدانید حجم اینترنت مصرفی برای هر کاربر بسته به موارد زیر متفاوت است:

عوامل موثر در حجم مصرفی اینترنت در دوربین مداربسته :

  • تعداد دوربین های مدار بسته : هر چه تعداد دوربین ها بیشتر باشد میزان اینترنت مصرفی بیشتر است.
  • کیفیت دوربین مدار بسته : هر چه کیفیت دوربین مدار بسته بیشتر باشد حجم مصرفی بیشتر است.
  • کیفیت تنظیم شده در برنامه انتقال تصویر : در زمان راه اندازی برنامه انتقال تصویر شما می توانید کیفیت تصویر خود را در حالت اصلی (Main Streem) با حجم مصرفی بالا و یا کیفیت پایین تر (Sub Streem) قرار دهید.

نکته : تنها در زمانی که از برنامه انتقال تصویر استفاده می کنید از حجم اینترنت شما کاسته می شود. اغلب افراد تنها ساعاتی از روز را به سراغ این برنامه رفته و از آن استفاده می کنند و بنابراین حجم اینترنت مصرفی آنها بسیار ناچیز خواهد بود.

محاسبه میزان حجم مصرفی اینترنت در دوربین مداربسته :

در صورتی که شما در طول روز به صورت مداوم دوربین های خود را از طریق اینترنت مشاهده می کنید، می توانید از برنامه های زیر برای بدست آوردن حجم اینترنت مصرفی خود استفاده کنید، این نرم افزارها را می توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت دانلود نمایید :

نرم افزار قابل استفاده در ویندوز :

نرم افزار NetWorx

به کمک این برنامه کم حجم و پرکاربرد می توانید پهنای باند و میزان حجم اینترنت مصرفی دوربین مدار بسته خود را اندازه بگیرید. این برنامه دارای یک ویجت کوچک است که در نوار پایینی صفحه در سمت راست کنار نمایش دهنده زمان ظاهر می گردد.. با استفاده از این برنامه می توانید مصرف شبکه، گزارش فعالیت ها و … را مشاهده نمود.

جهت دریافت نرم افزار کلیک نمایید !

اپلیکیشن قابل استفاده در پلتفرم های اندروید :

اینترمتر – مدیریت اینترنت اندروید

این برنامه میزان مصرف حجم اینترنت شما را نمایش می دهد. با استفاده از این برنامه می توانید مصرف اینترنت خود را در روز جاری، دیروز و تا 30 روز گذشته را مشاهده نمائید. بنابراین می توانید به کمک آن میزان حجم مصرف اینترنت خود را به راحتی مدیریت نمائید.

جهت دریافت اپلیکیشن کلیک نمایید !

پلتفرم iOS :

استفاده از منوی گوشی یا اپلیکیشن Dataflow

در گوشی های آیفون می توانید از منوی خود گوشی به این تحلیل دسترسی پیدا کنید ، برای اینکار ابتدا کافیست از منوی Settings وارد قسمت Cellular شده و در قسمت Cellular Data مشاهده نمایید ، همچنین می توانید از طریق AppStore اپلیکیشن های مختلفی مانند Dataflow را دانلود و میزان مصرف خود را بررسی کنید.