ایمنی حریق و نجات: دوربین های هشداردهنده با قابلیت شناسایی حریق

نویسنده : دیدافزار سیستم ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ تعداد نظرات : دیدگاه بسته شده است
ایمنی حریق و نجات: دوربین های هشداردهنده با قابلیت شناسایی حریق

ایمنی حریق و نجات: دوربین های هشداردهنده با قابلیت شناسایی حریق

 

شناسایی دود با تصاویر به لطف آخرین فن آوری های عرصه نظارت تصویری در حال پیشرفت است. پیش از این سیستم های نظارت تصویری تنها می توانستند به شناسایی حرکت در نقاطی مشخص با توجه به میدان دیدشان بپردازند؛ تا همین اواخر در دوربین های محیط های خارجی بایستی بخشی از تصاویرشان پوشانده می شد تا شاخه های درختان و یا خودروهای عبوری باعث فعال شدن اعلام هشدار نگردند.

 

با ظهور سیستم های هوشمند دوربین های نظارت تصویری،‌ امکان ضبط کردن مداوم تمام صحنه و میدان دید دوربین فراهم شد، ‌اما باز هم کسی از وقایع اعلام هشدار باخبر نمی شد، تا اینکه حرکتی شناسایی می گردید. هنگامی که نرم افزار تشخیص چهره رایج شد،‌ استفاده از این فن آوری برای شناسایی دود و حریق،‌ در واقع قدمی رو به جلو نبود،‌ بلکه گامی هم راستا در بازاری دیگر به شمار می رفت.

 

اکنون ابزارهای شناسایی دود و حریق محیط های خارجی را می توان با نورپردازی های مادون قرمز مجهز کرد تا این دوربین ها علاوه بر محافظت،‌ به گونه ای باشند که نیازی به روشن بودن لامپ های روشنایی در اتاق هایی بدون سکنه نباشد. دوربین های شناسایی دود و شعله همواره قابلیت های اعلام هشدار و مشکل محلی را داشته اند، اما اکنون دیگر به شکل IPدر آمده و می توانند تأیید بصری اعلام هشدار دور از محل را ارائه کنند.

 

فن آوری های امروزی این قابلیت را دارند تا هنگام کار بر روی بسترهای مختلف‌، کمیت آنها چند برابر شود. های عرضه کننده علاوه بر تمامی قابلیت های نظارت تصویری می توانند قابلیت شناسایی دود و حریق را در محیط های بزرگ ارائه نمایند. این شناسایی در محیط هایی باز صورت می گیرد که ممکن است،‌ حسگرهای دود و شعله قدیمی،‌ اعلام هشداری پیشرفته ارائه ننمایند.

درباره نویسنده

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه برای این نوشته بسته می باشد.