دوربین مداربسته پین هول (Pinhole)

دوربین پین هول دوربین‌های مداربسته کوچکی از نوع مخفی‌ می باشند که به آنها دوربین سوزنی نیز گفته می‌شود، امکان دارد بدنه خود دوربین کوچک نباشد، اما لنز این دوربین ها به اندازه ای کوچک است که معمولا می توان از طریق ایجاد سوراخی کوچک، تصاویر را به وسیله این دوربین ها ثبت کرد و بدنه دوربین را پشت سطحی مثل میز، صندلی، گلدان یا تابلو مخفی کرد.

کاربرد دوربین مداربسته پین هول

دوربین های پین هول معمولا در محیط هایی استفاده می شوند که نیاز به مشاهده تصاویر به صورت غیر محسوس وجود داشته باشد. به عنوان مثال اگر در ساختمان مسکونی یا اداری خود، به فعالیت های مشکوکی مظنون هستید، می توانید به آسانی و نصب و راه اندازی دوربین مداربسته پین هول در محل مورد نظر، افراد، رفت و آمدها و فعالیت های آن ها را تحت نظر بگیرید. تصاویر ثبت شده توسط دوربین های پین هول مدرک مناسبی برای ارایه به مقامات قضایی هستند. اگر در کنار دوربین مدار بسته مخفی، یک دستگاه ضبط صدای مخفی نیز تعبیه شود، گفتگوی میان افراد نیز ثبت می شود. بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران نقض حریم خصوصی ، حبس از سه ماه تا یك سال را در پی خواهد داشت.علاوه بر کاربرد به عنوان دوربین مدار بسته مخفی، این نوع از دوربین مداربسته در مکان های دیگری نیز مورد استفاده قرار میگیرد. ممکن است طی یک فعالیت صنعتی، امکان دسترسی و مشاهده برخی از قسمت های فرایند وجود نداشته باشد. در این شرایط دوربین مداربسته پین هول به علت اندازه کوچکی که دارد، گزینه مناسبی برای نظارت بر آن قسمت از فرایند می باشد. ویترین مغازه ها، تلفن های تصویری، خودپرداز های بانک و کنترل رفتار پرستار بچه در غیاب والدین، گزینه های دیگری برای کاربرد این نوع از دوربین مداربسته می باشند.

سایر کاربردهای دوربین مداربسته پین هول

  • برخی صنایع و محیط زیست
  • داخل و خارج خودرو برای نمونه دوربین دنده عقب ماشین
  • فیلم برداری از حیات وحش، طبیعت، ثبت لحظات ورزشی
  • تصویر برداری فیلم های سینمایی و ثبت لحظات خاص
  • به عنوان دوربین مداربسته در سیستم های نظارتی وامنیتی در شرایط و موارد خاص

لنز دوربین مداربسته پین هول

دوربین های مداربسته پین هول در اکثر موارد دارای لنزهای ثابت هستند. لنزهای رایج این دوربین ها لنزهای ۲٫۸میلیمتر (~۸۵ درجه) یا ۳٫۶(~۷۰ درجه) میلیمتر می باشد.

تامین برق و نصب دوربین مداربسته پین هول

دوربین مداربسته پین هول مانند اکثر دوربین های مداربسته با برق ۱۲ADC کار می کند. برای فعال کردن این دوربین تنها نیاز است یک آداپتور ۱۲ ولت با ۲ آمپر وصل نمائید .

مشاهده دوربین مداربسته تحت شبکه پین هول ورتینا : VNC-4190 (کلیک نمایید)